Relaxačný pobyt z výťažku Kotlík Open

Home / Aktuality / Relaxačný pobyt z výťažku Kotlík Open
Relaxačný pobyt z výťažku Kotlík Open

Na letnom kúpalisku U komiňara v Prešove sa 2. júna konal charitatívny deň pre detskú onkológiu počas ktorého sa stretli 3 projekty so spoločnou myšlienkou podporiť onkologicky choré deti. Po úspešnej minuloročnej premiére Kotlíka Open sa do súťaže vo varení kotlíkových špecialít zapojilo až 23 družstiev. Medzi súťažiacimi nechýbala ani konzulka Ukrajinskej republiky p. Oľga Benč, prešovskí olympionici, chlapci z vojenskej polície a mnoho ďalších zástupcov prešovských firiem.

Pokiaľ súťažiaci varili, na ihrisku podávali skvelé výkony volejbalisti, ktorí sa tiež svojim štartovným rozhodli podporiť ušľachtilú myšlienku sa pod hlavičkou „Volejbalisti deťom“ usporiadali 1. ročník v plážovom volejbale pod vedením Petra Zahornackého.

Od 14.hod začal kultúrny program, kde všetci účinkovali bez nároku na honorár. Poďakovanie patrí Free Voices, Jakubovi Petraníkovi, SZUŠ  DAMA, Julke Smolkovej, špotrovým gymnastkám a tanečnej skupine Grimmy.

Vyvrcholením dňa bolo privítanie cyklopelotónu, ktorý dorazil do Prešova aj za výraznej podpory Prešovčanov, ktorí sa postupne na trati pridávali.

Počas podujatia sa vyzbieralo symbolických 1111,11 €, ktoré sa organizátori podujatia Patrik Tomič, Janette Langová  a Alexander Ernst rozhodli venovať prešovským onkologicky chorým deťom.

Touto cestou by sme chceli úprimne poďakovať organizátorom obidvoch akcií za krásne strávený deň a  ich veľké srdcia, vďaka ktorým mohlo päť rodín z Prešova stráviť tri dni na Donovaloch v  penzióne Encián od 3-5.7.2012.  Bolo veľmi príjemné stráviť zopár chvíľ v krásnom prostredí hôr. Rodiny spojila choroba ich detí,  ťažké dni prežité na oddelení detskej onkológie, ale aj nádej, že ich deti  vyhrajú a porazia tú chorobu. Tieto pobyty sú práve na psychickú  podporu detí ako aj ich rodičov.

Po pobyte sa stretli rodiny aj s organizátormi Kotlíka Open, aby im osobne poďakovali  za tieto krásne prežité chvíle, na ktoré určite nikdy nezabudnú…

201207081734560.vitazky_olymiady