Tento rok v znamení Giro d’Italia aj nového projektu Auto pre deti

Home / Aktuality / Tento rok v znamení Giro d’Italia aj nového projektu Auto pre deti
Tento rok v znamení Giro d’Italia aj nového projektu Auto pre deti

Rok 2014 je pre naše občianske združenie naozaj výnimočný. Okrem toho, že nás čaká už piaty ročník Na bicykli deťom, pracujeme aj na ďalších projektech, ktoré uľahčia život detským onkologickým pacientom a aj ich rodičom.

 Na bicykli deťom 2014 aj v Taliansku

Charitatívna a cyklojazda naprieč Slovenskom a Českom nebude chýbať ani tento jún. Spolu s Ivanom „Tuli“ Vojtekom, bratmi Hochschornerovcami, českým cyklistom Bártom a ďalšímie prejdeme 1175 km.  Stretnúť nás môžete od 6. do 14. júna na trati Nová Sedlica – Kunovice – Bratislava.

Cyklojazda však pre nás začne už o niečo skôr, na medzinárodných pretekoch Giro d’Italia, kde absolvujeme jednu z najťažších etáp – stúpanie na Maniago – Monte Zoncolan.

na bicykli detom na web

Auto pre deti

Sme radi, že tento rok bude môcť vďaka spoločnosti Renault prevádzkovať službu, ktorú už majú v Banskej Bystrici, Košiciach, no Bratislava akosi zaostávala. Vďaka Autu pre deti budú môcť detskí onkologickí pacienti pohodlnejšie dochádzať do nemocnice a v neposlednom rade aj tráviť viac času so svojími rodičmi.

 Verejná zbierka

Od apríla tohto roka sme spustili verejnú zbierku. Z peňazí, ktoré vyzbierame, zorganizujeme letný a zimný relaxačný pobyt pre detských onkologických pacientov. Existuje niekoľko spôsobov, ako nám môžete pomôcť, a to buď prostredníctvom darcovskej SMSky 877, priamým vkladom na účet alebo prispením do pokladničky na pracoviskách magnetickej rezonancie spoločnosti Pro Diagnostic Groupe. 

ĎAKUJEME 🙂